W dziale Pobieranie  są już dostepne prezentacje z wykładów dr hab. n. zdr. E. Sitek

  • Znaczenie profilu neuropsychologicznego w diagnostyce choroby Alzheimera
  • Warianty kliniczne choroby Alzheimera
Wykłady odbyły się podczas Konferencji Naukowo-Szkoleniowej  Wrocławskie Dni Alzheimerowskie, która odbyła się w dniach 20-21 kwietnia 2018. 
 

Materiały dostępne są dla zarejestrowanych użytkowników, wystarczy zarejestrować/zalogować się na stronie.

Zapraszamy do pobierania!

W dniach 9–10 czerwca 2017 r. odbyła się konferencja Otępienie w Praktyce.
W dziale Pobieranie  udostępniamy materiały z warsztatów i wykładów prowadzonych przez dr hab. n. zdr. E. Sitek i  dr n.med. Annę Barczak:
 
Materiały dostępne są bezpłatnie dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników, wystarczy zarejestrować/zalogować się na stronie.

W dziale Pobieranie  udostępniamy materiały z warsztatu prowadzonego przez dr hab. n. zdr. E. Sitek i  dr n.med. Annę Barczak:
 

Objawy czołowe w różnicowaniu chorób neurozwyrodnieniowych.

Warsztat odbył się podczas IV Konferencji Naukowo-Szkoleniowej NEURODEGENERACJE 12.05.2017 w Gdańsku. Podczas warsztatu zaprezentowane zostały szczegółowo dwa podejścia do diagnostyki objawów czołowych, oraz wybrane przypadki EOAD, FAD, FvAD, FTD, PSP, CBD.
 
Materiały dostępne są bezpłatnie dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników, wystarczy zarejestrować/zalogować się na stronie.
 
Zapraszamy do pobierania!
 

 

Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie specjalizacji i uzyskiwania tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia, m.in. dotyczący specjalizacji z psychologii klinicznej został przekazany do konsultacji społecznych

http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12295851

Projekt dotyczy m.in. formy dyplomu specjalizacyjnego, przy czym  struktura dyplomu nie daje jasnej mozliwosci wpisania żadnej podspecjalnosci, m.in. z neuropsychologii. Fakt ten utrudnia w praktyce rozpoznanie kwalifikacji psychologa przez pracodawcę wymaganych na poszczególnych oddziałach szpitalnych według treści rozporządzenia MZ określającego konieczność zatrudnienia psychologa klinicznego o odpowiedniej podspecjalności, także neuropsychologa.

Termin na zgłaszanie konsultacji mija po 21 dniach licząc od doreczenia pisma, które na stornie datowane jest na dzień 28.02.2017.

Uwagi mozna zgłaszać w formie elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

 

W dziale Pobieranie  udostępniamy wybrane materiały z wykładów dr hab. n. zdr. E. Sitek i warsztatów prowadzonych przez dr n.med. Annę Barczak oraz dr hab. n. zdr. Emilię Sitek:

  • Znaczenie wywiadu w diagnostyce różnicowej zespołów ze spektrum FTLD
  • Warianty choroby Alzheimera
  • Zastosowanie skal ACE-III i Mini-ACE w praktyce klinicznej
Wykłady odbyły się podczas III Konferencji Naukowo-Szkoleniowej  NEURODEGENERACJE, która odbyła się w dniach 23-24.09.2016 w Krakowie. 
 

Materiały dostępne są dla zarejestrowanych użytkowników, wystarczy zarejestrować/zalogować się na stronie.

Zapraszamy do pobierania!

W dziale Pobieranie udostępniamy wybrane materiały z wykładu dr hab. n. zdr. E. Sitek

pt. Rozpoznawanie zaburzeń poznawczych u chorych z zespołami parkinsonowskimi: rola neuropsychologa

Wykład odbył się podczas XV Łódzkich Warsztatów Psychogeriatrycznych 4-5.III.2016

Materiały dostępne są dla zarejestrowanych użytkowników, wystarczy zarejestrować/zalogować się na stronie.


Zapraszamy do pobierania!

 

W dziale Pobieranie udostępniamy wybrane materiały z wykładu dr E. Sitek

pt. Afazja pierwotna postępująca- diagnoza i terapia.

Wykład odbył się podczas zebrania Pomorskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Logopedycznego w Katedrze Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego w dniu 28 listopada 2015.  Materiały dostępne są dla zarejestrowanych użytkowników, wystarczy zarejestrować/zalogować się na stronie.

W dziale Pobieranie udostępniamy materiały z wykładów:

  1. dr A.Barczak pt. "Neuropsychologiczna diagnoza różnicowa łagodnych zaburzeń poznawczych i choroby Alzheimera",
  2. dr E.Sitek  pt. "Diagnoza neuropsychologiczna pacjentów z zaburzeniami ruchowymi" wraz z prezentacją na temat zawodu psychologa w Wielkiej Brytanii i Polsce.

Wykłady odbyły się w sesji neuropsychologicznej, podczas konferencji Standardy diagnozy psychologicznej w praktyce w dniu 21 czerwca 2015.  Materiały dostępne są dla zarejestrowanych użytkowników, wystarczy zarejestrować/zalogować się na stronie.


Zapraszamy do pobierania!

Katedra Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza logopedów do podjęcia
nauki na Podyplomowych Studiach Gerontologopedycznych. Studia te są
przeznaczone są dla logopedów pragnących specjalizować się w zakresie
profilaktyki, diagnozy i terapii zaburzeń mowy i języka, występujących u
osób w okresie starości, przede wszystkim zaś starości patologicznej z
szybko postępującym upośledzeniem wielu funkcji życiowych, w tym
zaburzeniami komunikowania się  w schorzeniach neurodegeneracyjnych.

Zamieszczamy poniżej ogłoszenie o konkursie dla studentów oraz doktorantów realizujących badania z zakresu neuropsychologii, które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Prof. Emilii Łojek.

The Clinical Neuropsychologist (TCN) and the American Academy of Clinical Neuropsychology (AACN) are jointly sponsoring a yearly competition for the best scholarly manuscript based on a student project.  The winner will be announced at the AACN annual meeting (starting in 2016).  The first-prize winner will receive a $1000.- monetary award, and two runner-ups will receive $500.- each. TCN is accepting eligible submissions effective immediately.  

W dziale Pobieranie umieściliśmy materiały z warsztatu Zaburzenia Pamięci Semantycznej, który odbył się podczas II Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Neurodegeneracje 2015, prowadzenie dr A. Barczak, dr n. med. E.Sitek. Materiały dostępne są dla zarejestrowanych użytkowników, wystarczy zarejestrować/zalogować się na stronie.

Zapraszamy do pobierania!

facebook_page_plugin